Youtubeden Nasıl Para Kazanılır?

Dijital ile iç içe olan insanlık teknolojinin gelişmesi ve sadece bilgisayarda değil tablet ve akıllı telefondan kolaylıkla ulaşabildiği Youtube kullanıcılarına para kazanma imkânı da veriyor. İnternet üzerinden para kazanma yöntemlerinden biri olan Youtube’den her ne kadar kolay şekilde para kazanılıyor olsa da bu biraz zaman ve sabır gerektirir. İzlenilecek videolar hazırlayıp Youtube yükleyerek ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Para Kazanmayı Aktifleştirmek

Para kazanmak öncelikle bir Youtube hesabı açıp ayarlar kısmında Youtube İş Ortaklığı aktifleştirmek gerekiyor. Bu aktifleştirme ile Google, sizin hazırladığınız videolara reklam yerleştirmesini onaylıyoruz.

Youtubedan Nasıl Para Kazanma yollarıYoutube kanalınız ilk 10 bin görüntülenme sonrasında Youtube tarafından gönderilen onay mailinin ardından para kazanma başlar. Hazırlayacağınız videoların özgün içerikli, ilgi çekici olmalıdır. İzleyici kitleniz sayesinde hazırlamış olduğunuz videolar ne kadar çok kişi tarafında izlenirse kazanabileceğiniz miktar o derece artar. Videolarınızı hazırlarken telif haklarını ihlal etmeyen, aşırı cinsellik barındırmayan, yaslara aykırı içerik olamaması gerekiyor.Youtubedan Nasıl Para Kazanma

İzleyici kitleniz ile mutlaka etkileşim halinde olun. Onlarla ilgili olduğunuzu, onları dinlediğinizi, onların fikirlerinin değerli olduğunu hissettirin. Böylelikle izleyiciler benzer kanalları takip etmek, abone olmak yerine sizin kanalınızı tercih eder.

Youtube para kazandıran sistem reklam üzerine kuruludur. Firmalar sizin yüklediğiniz videolara kısa reklamlar ekleyerek ürünlerinin tanıtımını ve reklamlarını yapar. Videolarınıza reklam alabilmek için Google AdSense hesabınızla Youtube hesabınız ilişkilendirin. Kanalınız üzerinizden kendi üretiminiz olan ürünleri openkart e-ticaret hosting sistemiyle online olarak satışa sunabilirsiniz.

Gelsin Fenomenin Sponsoru

İzleyici kitleniz ve abone sayısı artıkça ücretli tanıtım videoları sunabilirsiniz. Yoğun bir takipçi kitlesine ulaştığınızda YouTube’den bağımsız olarak firmalar direkt olarak sizinle irtibata geçerek ürünleri için kanalınıza sponsor olur. Bilgisayar oyunları ve sportif aktiviteler kolay sponsor bulabileceğiniz ve marka anlaşması yaparak bunlarla ilgili videolar üretebileceğiniz alanlar arasında geliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

*

Registration complete !

Show

Reset your password

Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Check your e-mail for the confirmation link.

Close