prag indirimli turlar

Orta Avrupa’nın en görkemli ve harika şehirlerinden biri olan Prag, ziyaret edilecek yerler açısından fazlasıyla zengindir. Tarihi ve sanatsal zenginliklerle dolu çok fazla olan bu yerlerden birkaçını yazımda size belirteceğim. Ayriyeten bu mekanların çoğunun şehrin belirli bir bölümünde bulunması gezinizi daha kısa sürede ve ulaşım bakımından daha rahat bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır.
Prag’da Gezilecek Yerlerden Birkaçı Karl Köprüsü(Charles Köprüsü)
Prag’ın önemli sembollerinden biri olan ihtişamlı Karl Köprüsü, Old Town Meydanı ile Prag Kalesini birbirine bağlar. Köprü, şu anda sadece yaya ulaşımına açık olmakla birlikte, her sene çok sayıda turistin ziyaret akınına uğramaktadır.
Karl Köprüsü’nün günümüzdeki haline gelmesinde doğal afetler oldukça önemli bir yer oynamıştır. 10. yüzyılda selin vurması sonucu o alandaki tahta köprü kullanılamaz hale gelmiş, ardından 1170 yılında Kral Vladislav tarafından yeni bir taş köprü yapılmıştır. Bu taş köprü de 1342 yılında yine sel felaketinden dolayı tamamen yıkılınca, 1357 yılında Kral Charles tarafından şu anki Karl Köprüsü yaptırılmıştır. Köprünün yapımı 1402 yılında bitmiştir ve uzunluğu 515 metre, genişliği ise 9 buçuk metredir. En uygun Prag turu için Pronto Tur indirim kodu sayfamızı takip edebilir indirim ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
Prag Kalesi
Dünyanın en büyük kaleleri arasında olan Prag Kalesi, Lesser Town adıyla bilinen bölgede yer almaktadır. Tarihte, Bohemya, Kutsal Roma İmparatorluğu ve Çekoslovakya bu kaleye ev sahipliği yapmıştır. Şu anda ise kale Çekya sınırları içinde bulunmaktadır. Ayrıca kalenin inşası 9. yüzyılda tamamlanmıştır. İçinde birçok farklı yapıyı da barındıran Prag Kalesi, adeta kendi içinde bir şehir gibidir.

prag kalesine nasıl gidilir prag kalesine ulaşırım
Old Town Meydanı
Prag’da görülmesi gereken yerlerin başında, şehrin kalbinde yer alan Old Town Meydanı gelir. Ortaçağ’da önemli bir ticari pazar olan Old Town meydanı, şehrin en eski meydanıdır. Yılın her döneminde çok sayıda turistin akınına uğrayan Meydan’ı özellikle yaz zamanlarında boş bulmak neredeyse imkansızdır. Tarihi Yapısı ve ziyaretçilere sunduğu kaliteli hizmetlerle yazın nerdeyse tıklım tıklım doludur. Avrupa’nın en ünlü meydanlarından biri Old Town Meydanı, 1992’den beri de UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

*

Registration complete !

Show

Reset your password

Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Check your e-mail for the confirmation link.

Close